vineri, 30 septembrie 2016

REZUMAT VIDEO GOLURI: Steaua - Villarreal 1-1 (UEFA Europa League, 29.09.2016)

2016 Steaua Villarreal rezumat video goluri 29.09.2016 youtube Steaua vs Villarreal video grupa L europa league Steaua  Villarreal 1-1 rezumatul partidei de aseara Arena Nationala Steaua Bucuresti Villarreal video rezumatul complet al meciului youtube highlights Steaua Bucharest vs Villarreal

Echipa de fotbal Steaua Bucureşti a remizat cu Villarreal, scor 1-1, într-un meci al grupei L din UEFA Europa League disputat joi seară, 29 septembrie 2016, pe Arena Naţională din Capitală. Sulley Muniru a marcat pentru roş-albaştri în minutul 19, iar Borre a inscris golul oaspeţilor în minutul 9 al partidei.

Steaua - Villarreal 1-1. REZUMAT VIDEO, GOLURI. EUROPA LEAGUE, 29.09.2016

Steaua vs Villarreal 1-1 | HIGHLIGHTS ALL GOALS | RESUMEN EUROPA LEAGUE
Steaua Villarreal 1-1| REZUMAT COMPLET by Steaua PS (YouTube), 29 sept. 2016

Egal REAL cu Villarreal! Steaua a dominat meciul, avand o bara si un penalty clar neacordat! REZUMAT VIDEO Steaua 1-1 Villarreal:

FC STEAUA - VILLARREAL CF 1-1

FC Steaua Bucuresti a remizat, scor 1-1, in a doua etapa a grupelor UEFA Europa League, impotriva celor de la Villarreal CF, intr-o partida pe care ros-albastrii au dominat-o si pe care meritau chiar sa o castige. Santos Borre a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 9, in timp ce Sulley Muniru a restabilit egalitatea dupa 10 minute, in urma unui corner la care Golubovic l-a incurcat pe portarul advers si l-a obligat sa scape mingea in careu. Desi spaniolii dadeau impresia, la inceput, ca evolueaza mai bine, ros-albastrii au echilibrat jocul imediat si au trecut la conducerea acestuia. In a doua parte, William De Amorim a fost protagonist, cu un sut in bara transversala, dar si cu un penalty clar neacordat, in urma unui hent facut de Rukavina.
In urma acestui rezultat, Steaua ocupa, in continuare ultimul loc in grupa, cu un punct, insa datorita victoriei celor de la FC Zürich, scor 2-1, impotriva lui Osmanlispor, revine puternic in lupta pentru calificarea in "primavara europeana".
Clubul nostru le multumeste celor aproximativ 14.000 de spectatori prezenti pe National Arena la partida cu Villarreal CF si ii asteapta in numar cat mai mare la ultimul meci dinaintea pauzei competitionale, cu CS Universitatea Craiova, de duminica seara (20:30 - National Arena).

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA - VILLARREAL CF 1-1 (1-1)
Au marcat: Sulley 19/ Borre 9
FC Steaua: Nita - Tamas, Moke, Alin Tosca, Momcilovic - Sulley Muniru, Bourceanu - Adrian Popa (Jakolis 77'), Boldrin, De Amorim (O. Popescu 89') - Golubovic (Tanase 77')
Antrenor: Laurentiu Reghecampf
Villarreal: Andrés - Rukavina, Musacchio, Bonera, J. Ángel - N´Diaye, Bruno Soriano, Jonathan dos Santos, Cheryshev (R. Soriano 73') - Pato (Castillejo 63'), Santos Borre (Bakambu 82')
Antrenor: Fran Escriba
Cartonase galbene: / Santos Borre 55', Rukavina 74', N´Diaye 77'
Arbitri: Evgen Aranovskiy, Oleksandr Voytyuk, Sergiy Bekker; aditionali: Anatoliy Abdula, Anatoliy Zhabchenko; rezerva: Semen Shlonchak (toti din Ucraina)