luni, 12 septembrie 2016

REZUMAT VIDEO: Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu 1-0 (Liga 1, etapa a 7-a, 11.09.2016). Boldrin a marcat golul victoriei Stelei!

rezumat video steaua astra 1-0 youtube steaua astra video rezumat youtube liga 1 fotbal 11.09.2016 golul lui boldrin din partida de aseara steaua astra rezumatul meciului national arena etapa 7 liga 1 fotbal 11.09.2016 video rezumatul complet al partidei steaua bucuresti astra giurgiu 1-0 youtube highlights steaua vs astra giurgiu 1-0 11 septembrie 2016
Steaua - Astra 1-0, rezumat video, Liga 1, etapa 7, 11.09.2016/ Foto Facebook Steaua

Echipa de fotbal F.C. Steaua Bucureşti a învins-o pe A.F.C. Astra Giurgiu, scor 1-0, în meciul contând pentru etapa a şaptea din Liga 1 disputat duminică seară, 11 septembrie 2016, pe Arena Naţională din Capitală. Boldrin a marcat golul victoriei Stelei în minutul 45 dintr-o lovitură liberă executată superb.

Steaua - Astra 1-0. REZUMAT VIDEO, LIGA 1, 11.09.2016

REZUMAT VIDEO COMPLET Steaua - Astra 1-0 Liga 1 11.09.2016
by Steaua PS (YouTube), 11 septembrie 2016

Boldrin, omul care aduce punctele!

FC Steaua Bucuresti a obtinut o victorie meritata, scor 1-0, impotriva celor de la AFC Astra Giurgiu, care le asigura, in acest moment, un avantaj de 4 puncte fata de urmaritoarele FC Botosani si CS Universitatea Craiova (Dinamo urmeaza sa joace luni seara, cu Tirgu-Mures).
Responsabil pentru reusita Stelei a fost brazilianul Fernando Boldrin, aflat la al doilea gol consecutiv de trei puncte, dupa ce, in urma cu doua saptamani, asigurase victoria impotriva celor de la Pandurii Targu-Jiu. La fel ca si la Severin, "Ricky" a inscris superb, din lovitura libera, in minutul 45.
Meciul a fost unul antrenant, cu cele doua echipe ratand cateva ocazii importante de a marca. Cei care au fost mai activi au fost ros-albastrii, care pe finalul partidei nu au reusit sa majoreze diferenta, mai ales la ocaziile foarte mari ale lui Tudorie si Boldrin. Ultimele minute de joc au fost tensionate, in urma eliminarii lui Junior Morais pentru cumul de cartonase galbene. In alta ordine de idei, Alin Tosca a primit banderola de capitan al Stelei si va indeplini acest rol in perioada urmatoare.
Pentru ros-albastri urmeaza meciul de la Ankara, cu Osmanlispor, contand pentru prima etapa a Grupei L din UEFA Europa League (joi - 22:05, Pro TV, Dolce Sport).

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA - AFC ASTRA 1-0 (1-0)
A marcat: Boldrin 45
FC STEAUA: Nita - Enache, Tamas, Alin Tosca, Mitrea - Moke (Ov. Popescu 55), Bourceanu - Adrian Popa, Boldrin, Fl. Tanase (De Amorim 55) - Golubovic (Tudorie 79).
Antrenor: Laurentiu Reghecampf
AFC ASTRA: Lung Jr. - Sapunaru, Geraldo, Fabricio, Morais - Seto, Lovin (Boudjemaa 46) - Ionita, D. Niculae (Budescu 58), Teixeira (78 Nicoara) - Alibec.
Antrenor: Cristian Petre
Cartonase galbene: De Amorim 72, Mitrea 82, Tamas 90+6/ Geraldo 13, Fabricio 39, Budescu 67, Morais 67 si 89
Cartonas rosu: Morais 89
Arbitri: Marius Avram (Bucuresti) - Vasile Marinescu (Bucuresti), Mircea Orbulet (Bucuresti) - Iulian Calin (Pitesti)
Observatori: Marcel Vasile (LPF), Dan Berbecaru (CCA)