marți, 6 septembrie 2016

US OPEN: Simona Halep - Carla Suarez-Navarro 6-2, 7-5 (rezumat video, optimi de finală, 5 septembrie 2016)

us open 2016 simona halep rezumat video simona halep vs carla suarez navarro rezultat final us open 2016 rezumat video Simona Halep Carla Suarez-Navarro 6-2 7-5 youtube wta highlights video match halep vs suarez navarro optimi de finala Simona Halep s-a calificat in sferturi la US Open 2016 rezumatul meciului de aseara Simona Halep vs Carla Suarez-Navarro us open 2016 05.09

Simona Halep (5 WTA) a învins-o în două seturi pe Carla Suarez-Navarro (Spania), numărul 12 mondial, scor 6-2, 7-5, şi s-a calificat în sferturile de finală la US Open luni, 5 septembrie 2016, pentru a doua oară în carieră. În meciul următor la Flushing Meadows, Simona Halep o va întâlni pe americanca Serena Williams, liderul clasamentului mondial feminin de tenis în proba de simplu, care a trecut de Yaroslava Şvedova (Kazahstan, 52 WTA).
"Turul următor va fi foarte dificil, aşa că vreau să mă bucur de această victorie. Sunt foarte fericită că am învins. E foarte dificil să te impui în faţa lui Suarez Navarro, am dat tot ce am putut pentru asta", a declarat machidoanca, potrivit www.digisport.ro.
Felicitări, Simona Halep! Mult succes în partida viitoare de la US Open!

Simona Halep vs Carla Suarez Navarro. US Open 2016 Highlights

Simona Halep vs Carla Suarez Navarro US Open 2016 VIDEO
by New York Live (YouTube), 5 sept. 2016

(Simona Halep s-a calificat în sferturi la US Open. Victorie în două seturi cu Suarez Navarro)

Detalii despre partida de la US Open 2016 dintre Simona Halep şi Carla Suarez-Navarro găsiţi pe www.prosport.ro/alte-sporturi/tenis/live-blog-sfert-de-vis-la-us-open-simona-se-va-duela-miercuri-cu-serena-halep-a-trecut-fara-emotii-de-navarro-williams-a-invins-o-pe-eleva-lui-ionita-15658702
(LIVE BLOG | Sfert de vis la US Open: Simona se va duela miercuri cu Serena! Halep a trecut fără emoţii de Navarro, Williams a învins-o pe eleva lui Ioniţă)

Un comentariu:

1. hai simona!! tinem pumnii pentru meciul din sferturile de finala cu serena williams!! daca o bate pe serena williams simona halep va castiga us open 2016. :)