luni, 1 august 2016

REZUMAT VIDEO GOLURI: Viitorul - Steaua Bucureşti 1-3. Liga 1, etapa a 2-a, 31.07.2016

rezumat video goluri Viitorul Steaua 1-3 liga 1 etapa 2 31 iulie 2016 rezultat viitorul constanta steaua bucuresti golurile partidei viitorul steaua 1-3  scorul final youtube video rezumatul meciului fc viitorul constanta fc steaua 1-3 toate golurile meciului rezumat complet Viitorul FC Steaua 31.07.2016 etapa a doua liga intai stadionul ovidiu youtube rezumatul video al partidei de aseara FC Viitorul Constanta FC Steaua Bucuresti 1-3

F.C. Steaua Bucureşti a învins cu scorul de 3-1 în deplasare pe F.C. Viitorul într-un meci de fotbal contând pentru etapa a doua din Liga 1, disputat la Ovidiu duminică seară, 31 iulie 2016. Golurile Stelei au fost marcate de Tudorie (min. 29), Adi Popa (min. 61) şi Nicolae Stanciu (min. 89), iar pentru Viitorul a înscris Chiţu în minutul 41. Aceasta este prima partidă oficială disputată în acest sezon de Liga 1 Orange pentru echipa lui Laurenţiu Reghecampf.

FC Viitorul - FC Steaua 1-3 (Rezumat video, goluri, etapa 2, Liga 1)

by S TV (YouTube), 31 iul. 2016

Victorie pragmatica la malul marii!

FC Steaua Bucuresti a castigat cu 3-1 primul meci oficial disputat in acest sezon de Liga 1 Orange, impotriva celor de la FC Viitorul. Ros-albastrii au deschis scorul la Ovidiu prin Alexandru Tudorie, care a profitat de eroarea portarului Rimniceanu la o centrare a lui Aganovic si a trimis mingea in poarta in minutul 29. Chitu a restabilit egalitatea in minutul 41, dupa o faza care nu anunta mare lucru, iar Laurentiu Reghecampf a decis sa schimbe sistemul la pauza, dupa ce incepuse cu o formula 3-4-3. Imediat cum a inceput a doua parte, au intrat Enache si Nicolae Stanciu, care i-au inlocuit pe Aganovic si Dan Popescu, in timp ce, dupa numai trei minute, Pintilii a preluat locul in teren si banderola capitanului Bourceanu. Cu toate acestea, gazdele au fost cele care au ratat doua ocazii uriase de a inscrie, dar experienta mai mare a stelistilor s-a vazut in minutul 61, atunci cand, dupa o actiune purtata pe traseul Enache - Stanciu - Tudorie - Adrian Popa, ultimul a facut 2-1 si i-a adus din nou in avantaj pe stelisti. Nicolae Stanciu a inchis tabela in ultimul minut, cu un sut superb din careu, ajungand la al doilea gol superb in doar cateva zile.

Pentru ros-albastri urmeaza meciul din preliminariile UEFA Champions League, de miercuri seara (20:45 - National Arena), impotriva celor de la AC Sparta Praga, decisiv pentru calificarea in play-off-ul competitiei.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a meciului:

FC VIITORUL - FC STEAUA 1-3 (1-1)
Au marcat: Chitu 41/ Tudorie 29, Popa 61, Stanciu 89

FC VIITORUL: Rimniceanu - Benzar (cpt), Tiru, Carp, Ganea (80 Nimely) - I. Filip, Brandan (67 G. Iancu), R. Marin - Purece, Chitu, Fl. Tanase (80 Lopez Albes)

Antrenor: Gheorghe Hagi

FC STEAUA: Cojocaru - Tamas, Tosca, Momcilovic - Popa, Bourceanu - cpt (48 Pintilii), Sulley, D. Popescu (46 Enache) - Aganovic (46 Stanciu), Tudorie, Hamroun

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Cartonase galbene: Fl. Tanase 44, Tiru 47/ Momcilovic 16, Tamas 43, Pintilii 53, Stanciu 56

Arbitri: George Gaman - Marius Nicoara, Dragos Iliescu - Catalin Popa (rezerva).

Sursa foto si info: FC Steaua Bucuresti (Facebook) - www.facebook.com/FCSBOfficial/ Photo by Razvan Pasarica - www.sportpictures.eu/.

Un comentariu:

1. steaua a jucat mai bine decat viitorul constanta in repriza a doua dupa schimbarile lui reghe. in prima repriza viitorul a dominat jocul si putea sa se distanteze la 2 goluri diferenta.