joi, 17 decembrie 2015

HANDBAL FEMININ: România s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca! Cristina Neagu, primul interviu după meciul cu Danemarca (VIDEO)

video interviu cristina neagu romania danemarca 16.12.2015 youtube CM handbal feminin romania danemarca 31-30 campionatul mondial video finalul partidei golul ada nechita youtube video cristina neagu prima reactie dupa meciul romania danemarca mondialul de handbal feminin sferturi de finala romania calificata in semifinalele cm de handbal feminin
Cristina Neagu a marcat 15 goluri in partida cu Danemarca (16.12.2015)/ Foto: ProSport.Ro

Echipa naţională de handbal feminin a României s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca, după ce a învins cu scorul de 31-30, după prelungiri, reprezentativa ţării gazdă miercuri seară, 16 decembrie 2015. Meciul a fost în direct pe Dolce Sport și LIVE cu faze video în timp real pe www.dolcesport.ro.
Momentul de cumpana a fost la finalul timpului regulamentar, cand Cristina Neagu a ratat o aruncare de la 7 metri, in minutul 60, scorul in acel moment fiind egal. Finalul a fost de-a dreptul incendiar, cu Ada Nechita marcand la ultima faza din prelungiri, informează www.dolce-sport.ro.
Marcatoarele echipei României au fost Neagu 15 goluri, Brădeanu 5, Manea 3, Nechita 3, Buceschi 3, Ardean-Elisei 2, iar pentru Danemarca s-au remarcat L. Jorgensen 5 goluri, Hansen, tot 5.
Cele două echipe s-au mai duelat în aceeași sală, la CE din 2010, atunci când tricolorele au câștigat medalia de bronz, învingând Danemarca în finala mică.
In semifinale vom intalni Norvegia. Partida se va disputa vineri, de la ora 21.45, în direct pe Dolce Sport.
Felicitări, fetelor! Suntem mândri de voi! Mult succes în semifinala cu Norvegia!

Finalul de infarct din meciul istoric România - Danemarca 31-30 (VIDEO)

Imaginile cu ultimele secunde, decisive, din partida de handbal România - Danemarca, din sferturile de finală ale Campionatului Mondial de Handbal, au devenit virale pe internet. Golul victoriei a fost marcat de Ada Nechita în ultima secundă a prelungirilor. Semifinala se va disputa vineri, de la 21,45, ora României, în direct la Dolce Sport.

Sursa: Dolce Sport
Mai multe detalii găsiţi pe www.dolce-sport.ro/sporturi/handbal/cm-handbal-feminin-marele-meci.html - Ce dramatic! Suntem în semifinalele CM de handbal după un gol la ultima fază. România – Danemarca 31-30 (prelungiri). După deținătoarea trofeului, am eliminat și gazda competiției! Vom întâlni Norvegia. Aici ai finalul uluitor VIDEO

Un comentariu:

1. jucatoarele romane de handbal feminin meritau sa joace finala, cristina neagu e cea mai buna jucatoare a lumii!!