luni, 31 august 2015

REZUMAT VIDEO: Steaua Bucureşti - Viitorul Constanţa, 1-0 (Liga 1, etapa a 9-a, 30.08.2015). Golul lui Stanciu a adus prima victorie a Stelei pe teren propriu în acest sezon

rezumat video steaua viitorul 1-0 30 august 2015 youtube steaua bucuresti viitorul constanta video rezumat 30.08.2015 duminica aseara golul lui stanciu fc steaua bucuresti viitorul constanta rezumat video youtube nicusor stanciu a marcat golul victoriei stelei pe arena nationala fcsb viitorul 1-0 rezumat video youtube rezumatul meciului steaua bucuresti viitorul 1-0 mirel radoi adi popa chipciu varela gheorghe hagi steaua viitorul 1-0 rezumatul partidei de aseara golul lui nicusor stanciu 30 august 2015 video 30.08.2015 steaua viitorul 1-0 gol stanciu din lovitura libera la vinclu de la 30 metri
Steaua - Viitorul 1-0. Stanciu a inscris golul victoriei Stelei. Foto Facebook Steaua Bucuresti

FC Steaua Bucureşti a învins pe FC Viitorul cu 1-0 într-un meci de fotbal contând pentru etapa a noua din Liga Întâi, disputat duminică seară, 30 august 2015, pe Arena Naţională din Bucureşti. Golul partidei a fost marcat de Nicuşor Stanciu, în minutul 20, care a executat perfect o lovitură liberă de la 30 de metri direct la vinclu şi a adus prima victorie a Stelei pe teren propriu în acest sezon.

Steaua - Viitorul 1-0. Rezumat video (Liga 1) 30 august 2015

Steaua Bucuresti - Viitorul (1-0) Rezumat - Liga 1 - 30.08.2015
YouTube, 30 august 2015

Victorie muncita inainte de pauza!

Campionii Romaniei au castigat ultima partida de campionat dinaintea pauzei cauzate de meciurile echipei nationale, scor 1-0, impotriva celor de la Viitorul Constanta. Nicolae Stanciu a fost eroul Stelei duminica seara, pe National Arena, dupa ce a transformat superb, in minutul 20, o lovitura libera de la 22 de metri, lasandu-l pe Ramniceanu fara replica. Jucatorii Stelei au mai irosit cateva sanse de a inscrie, mai ales in repriza secunda, insa au dat dovada de spirit de echipa, au reusit sa conserve rezultatul inscris pe tabela si au adaugat inca trei puncte in clasament.
Aceasta victorie a fost a treia la rand pentru stelisti, care au primit doua zile libere, urmand ca de miercuri sa revina la antrenamente pentru a pregati partida de la Timisoara, cu ACS Poli, de pe 13 septembrie. In alta ordine de idei, Adrian Popa, Paul Papp si Alexandru Chipciu au fost convocati la echipa nationala a Romaniei, pentru meciurile cu Ungaria si Grecia, in timp ce Valentin Cojocaru si Alexandru Tudorie au fost selectionati la echipa nationala SUB 21. Ceilalti jucatori care vor face parte din loturile echipelor nationale sunt Fernando Varela (Insulele Capului Verde) si Catalin Carp (Republica Moldova).

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
FC STEAUA - FC VIITORUL 1-0 (1-0)
A marcat: Stanciu - min. 20
FC Steaua: Nita - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - Filip (Breeveld '62), Muniru - Popa, Stanciu (Tade '53), Enceanu (Carp '74) - Chipciu
Antrenor: Massimo Pedrazzini
FC Viitorul: Ramniceanu - Ciupe (Nicolita '68), Hodorogea, Mitrea, C. Ganea - I. Filip, Nedelcu (R. Marin '75), Achim - I. Hagi, Tanase (Chitu '59), Aganovic
Antrenor: Gheorghe Hagi
Cartonase galbene: Chipciu '38, Popa '90+2 / C. Ganea '90+1, Mitrea '90+2
In minutul 10 al meciului, arbitrul Catalin Popa a resimtit dureri la gamba dreapta si i-a cedat locul rezervei Iulian Calin.
Arbitrii-asistenti la meciul de duminica au fost Sebastian Eugen Gheorghe si Valentin Avram, iar observatori Cristian Nica si Romulus Chihaia.