sâmbătă, 22 august 2015

REZUMAT VIDEO: Simona Halep - Anastasia Pavlyuchenkova 7-6, 6-2 (Cincinnati 2015, sferturi). Reacţia Simonei Halep după victoria cu Pavlyuchenkova

YOUTUBE REZUMAT VIDEO Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 7-6 6-2 Cincinnati Open 2015 sferturi Simona Halep Anastasia Pavlyuchenkova rezumat video youtube meciul simonei halep cu rusoaica de azi noapte 22 august 2015 Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 1/4 CINCINNATI 2015 Highlights HD VIDEO Quarter Finals halep pavlyuchenkova rezumatul partidei de tenis Simona Halep Anastasia Pavlyuchenkova youtube 22.08.2015 21 august Reacţia Simonei Halep după victoria cu Pavlyuchenkova interviu cu simona halep dupa meci youtube cincinnati open qf august 2015
Simona Halep s-a calificat în semifinale la Cincinnati. Foto: (C) AFP 2015

Simona Halep, locul 3 mondial, a învins-o pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova, locul 34 WTA, în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati, sâmbătă dimineaţă, 22 august 2015. Machidoanca a câştigat în două seturi, scor 7-6, 6-2, calificându-se astfel în semifinale, unde o va avea ca adversară pe sârboaica Jelena Jankovic (25 WTA). Partida va fi transmisă în direct pe Dolce Sport 1, duminică dimineaţă, de la 3:30, ora României.
Constănţeanca mai are nevoie de o singură victorie pentru a o depăși pe Maria Sharapova și a reveni pe locul al doilea în clasamentul WTA, informează www.digisport.ro.

După meciul cu Pavlyuchenkova, Halep a acordat un interviu corespondentului Digi Sport, Gabriel Morariu, în care a subliniat că finala jucată la Toronto a ajutat-o să prindă multă încredere.
"A fost un meci greu, ea este destul de puternică, am jucat de multe ori contra ei. Primul set a contat foarte mult, am avut ceva dureri la picior. Am stat foarte concentrată și am reușit să fiu mai puternică decât ea. Dacă aș fi pierdut, era mai greu să revin! Mă simt destul de obosită, dar este normal după atâtea meciuri grele", a declarat numărul 3 în clasamentul WTA.
Simona Halep este încântată că va juca pentru prima oară în carieră în semifinale la Cincinnati, acolo unde o va întâlni pe Jelena Jankovic.
"Am avut încredere după meciul de la Toronto, iar acum pot să joc un tenis bun și să câștig meciuri grele. Sunt foarte fericită că am ajuns în premieră în semifinale la Cincinnati", a spus Halep, potrivit DigiSport.Ro.

Felicitări, Simona Halep! Mult succes în meciul următor!