luni, 24 august 2015

REZUMAT VIDEO GOLURI: CSU Craiova - Steaua Bucureşti, 1-2 (Liga 1, etapa a 8-a, 23.08.2015)

REZUMAT VIDEO GOLURI Craiova Steaua 1-2 youtube duminica 23 august 2015 etapa 8 liga 1 fotbal craiova steaua 1-2 rezumatul golurile partidei CSU Craiova Steaua Bucuresti 1-2 23.08.2015 video toate golurile lui Stanciu cu capul Tade penalty Vatajelu 11 m penalti Mirel Radoi ramane la Steaua nu pleaca Radoi video rezumatul complet al meciului universitatea craiova steaua fcsb 1-2 video youtube steaua craiova 2-1 stadionul extensiv etapa a opta liga intai fotbal craiova fc steaua bucuresti 1-2 23 august 2015 duminica video golurile stelei cu craiova 2-1 pentru steaua bucuresti in deplasarea la craiova video youtube rezumat complet toate fazele importante craiova steaua 1-2 23.08.2015
CSU Craiova - Steaua 1-2. 23.08.2015. Foto: Facebook Steaua Bucuresti

FC Steaua Bucureşti a câştigat în deplasare meciul cu CS Universitatea Craiova, scor 2-1, duminică, 23 august 2015, în etapa a 8-a din Liga 1. Golurile partidei au fost înscrise de către steliştii Nicolae Stanciu (min. 18) şi Gregory Tade (min. 85), iar Vătăjelu a marcat pentru olteni în minutul 39.

CSU Craiova - Steaua Bucuresti 1-2. Rezumat video complet, goluri (Liga 1)

CSU Craiova - Steaua Bucuresti 1-2 Rezumat (goluri: Tade, Stanciu, Vatajelu) 23.08.2015
by SportHD (YouTube), 23 august 2015

Stanciu si Tade au readus gustul victoriei!

Campionii Romaniei au castigat duminica, la Craiova, impotriva celor de la CS Universitatea, cu 2-1. Golurile ros-albastrilor au fost reusite de Nicolae Stanciu (minutul 18) si Gregory Tade (minutul 85 - penalty), in timp ce Vatajelu a punctat pentru olteni (minutul 39 - penalty). Stelistii au inceput foarte bine partida si au impus un ritm alert, fortandu-i si pe cei de la Universitatea sa iasa la joc. Stanciu a profitat de o centrare foarte buna a lui Guilherme si a trimis cu capul, dintre fundasii oltenilor, peste Balgradean, iar tabela era modificata pentru prima data. Vatajelu a transformat, spre finalul primei reprize, o lovitura de pedeapsa obtinuta de Ivan in urma unui contact cu Chipciu, atacantul Stelei trimitand, cateva minute mai tarziu, mingea in bara transversala. In minutul 79, Rapa l-a imitat pe ghinionistul Chipciu si a trimis, de asemenea, mingea in bara transversala, in urma unui corner. Din fericire, Enceanu, proaspat introdus in teren, a obtinut o lovitura de pedeapsa in minutul 85, in urma unui duel cu Dumitras, iar Gregory Tade a inscris primul sau gol in Liga 1 pentru Steaua.

Cu aceasta victorie, campionii au ajuns la 13 puncte in clasament si ocupa, pentru moment, locul al cincilea dupa opt etape, in urma celor de la Astra, Viitorul, Dinamo si ASA Tirgu-Mures.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de la Craiova:
CSU CRAIOVA - FC STEAUA 1-2 (1-1)
Au marcat: Vatajelu 39/ Stanciu 18, Tade 85
CS Universitatea Craiova: Balgradean - Achim, Acka, Dumitras, Vatajelu - Madson (Baluta '87), Mateiu, Zlatinski (Bawab '79), Herghelegiu - Ivan (Bancu '60), Nuno Rocha.
Antrenori: Sorin Cartu, Emil Sandoi.
FC Steaua: Nita - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - Filip, Muniru (Breeveld '70) - Ad. Popa, Stanciu (Enceanu '82), Chipciu - Tudorie (Tade '54).
Antrenor: Massimo Pedrazzini.
Cartonase galbene: Mateiu '34/ Filip '27, Rapa '33, Tade '86, Nita '90+3.
Arbitri: Adrian Comanescu (central) - Vladimir Urzica, Adrian Radu Ghinguleac (asistenti) - Marian Balaci (rezerva).
Observatori: Stan Prodan, Paul Mincu.