luni, 1 decembrie 2014

REZUMAT VIDEO GOLURI. FC Botoşani - Steaua Bucureşti, 0-2 (01.12.2014, etapa a 16-a, Liga 1)

FC Steaua Bucureşti a învins pe FC Botoşani cu 2-0 în deplasare prin golurile marcate de Andrei Prepeliţă (min. 31 şi 88) luni seara, 1 decembrie 2014, într-un meci contând pentru etapa a 16-a din Liga Întâi.

REZUMAT VIDEO. FC Botoşani - Steaua Bucureşti, 0-2

Botosani vs Steaua 0-2. Rezumat video, Liga 1, 2014/2015, etapa a XVI-a
Golurile au fost marcate de Prepeliţă (min. 31, min. 88).
de la Steaua HD (YouTube), 01.12.2014

rezumat video goluri Botosani Steaua 0-2 1.12.2014 2-0 luni seara etapa 16 Liga 1 fotbal 1 decembrie 2014 YOUTUBE rezumatul partidei Botosani Steaua golurile lui Prepelita video meciului
Andrei Prepeliţă (Botoşani - Steaua, 0-2), 1 decembrie 2014/ foto: Facebook

Dubla lui Prepelita mareste avantajul campioanei!

Cea de-a doua vizita a Stelei din istorie la Botosani, petrecuta chiar de Ziua Nationala a Romaniei, s-a incheiat cu 2-0 pentru campioni, o crestere fata de sezonul trecut, cand jucatorii pregatiti la acea vreme de Laurentiu Reghecampf se impuneau cu 2-1.
De aceasta data, in rolul principal s-a aflat Andrei Prepelita, care a punctat de doua ori, in minutele 31 si 88. Mijlocasul a punctat din pasele lui Sanmartean si Popa si a majorat, astfel, avantajul Stelei in fruntea clasamentului la 7 puncte fata de CFR Cluj, ocupanta locului secund.

Partida s-a aflat mereu la discretia Stelei, jucatorii lui Constantin Galca stiind sa impuna ritmul inca din primul minut si sa-si domine adversarii printr-un joc de pase excelent. De remarcat faptul ca Raul Rusescu a revenit pe teren dupa o absenta de mai bine de o luna, acesta intrand pe teren in minutul 81, cu o masca speciala de protectie.

In alta ordine de idei, Paul Papp a fost premiat de oficialii celor de la FC Botosani, echipa la care a evoluat in trecut, cu un buchet de flori si un tricou personalizat.
Campionii au revenit noaptea tarziu la Bucuresti si se vor pregati marti si miercuri pentru partida de joi cu CSU Craiova, din "sferturile" Cupei Romaniei, care se va disputa pe Stadionul "Ion Oblemenco".

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei cu FC Botosani:
FC BOTOSANI - FC STEAUA 0-2 (0-1)
A marcat Prepelita (31, 88)

FC Botosani: Curileac - Patache, Tincu, Ngadeu, Acsinte -Vasvari (Bordeianu '71)- Croitoru, Fulop, Roussel (Martinus '46) - svichi (Hadnagy '46), Batin.
Antrenor: Leo Grozavu

FC Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Filip - Prepelita, Bourceanu - Popa, Sanmartean (Breeveld '90+2), Tanase (Stanciu '72)- Keseru (Rusescu '81).
Antrenor: Constantin Galca

Cartonase galbene: Vasvari '15, Fulop '50, Hadnagy '54, Bordeianu '90+2 / Varela '62, Arlauskis '68
Meciul a fost arbitrat de Marius Avram, ajutat la cele doua linii de Radu Ghinguleac si Andrei Constantinescu. Rezerva a fost Ionut Coza.
Observatorii partidei au fost Zoltan Szekely si Octavian Goga.