sâmbătă, 22 noiembrie 2014

REZUMAT VIDEO GOLURI. Steaua - FC Braşov, 2-0 (22.11.2014). Etapa a 15-a, Liga Întâi

REZUMAT VIDEO GOLURI Steaua Brasov 2-0 sambata 22.11.2014 Adi Popa Chipciu YOUTUBE Ghencea rezumatul partidei FC Steaua vs FC Brasov de aseara etapa 15 Liga 1 golurile meciului VIDEO
Chipciu înscrie al doilea gol al partidei FC Steaua - FC Braşov (2-0) 22.11.2014

FC Steaua Bucureşti a învins pe FC Braşov cu 2-0 prin golurile marcate de Adi Popa (min. 46) şi Chipciu (min. 79) într-un meci contând pentru etapa a 15-a din Liga Întâi, disputat sâmbătă seara, 22 noiembrie 2014.

Rezumat video, goluri ● Steaua - FC Brasov (2-0) ● 22.11.2014

Rezumat complet, Steaua vs FC Brasov, 2-0, 22 noiembrie 2014, etapa 15, Liga 1
de la Football4 Life (YouTube)

Campionii Romaniei au castigat o noua partida in Liga 1, trecand cu 2-0 de FC Brasov, intr-o partida contand pentru etapa a 15-a.
Golurile Stelei au fost reusite de catre Adrian Popa (minutul 46) si Alexandru Chipciu (minutul 79), in timp ce Claudiu Keseru a trimis mingea in bara in prima repriza, dupa o pasa excelenta a lui Lucian Sanmartean.
Din pacate, victoria care ii mentine pe ros-albastri la cel putin cinci puncte de ocupanta locului secund s-a disputat fara spectatori, in urma deciziei Comisiei de Disciplina.
Partida cu FC Brasov a fost una speciala pentru Andrei Prepelita, care a ajuns la partida cu numarul 300 in Liga 1. Mijlocasul transferat in 2011 de la Universitatea Craiova a fost desemnat capitan de echipa la acest joc si a fost inlocuit de catre Alexandru Bourceanu in minutul 82.

Pentru campioni urmeaza deplasarea din Danemarca, acolo unde acestia o vor intalni pe Aalborg BK, intr-o partida foarte importanta pentru calificarea in "saisprezecimile" UEFA Europa League.