duminică, 22 iunie 2014

REZUMAT. Argentina - Iran 1-0. VIDEO CM 2014

Argentina - Iran 1-0 / Messi a adus victoria și calificarea abia în prelungiri

Argentina s-a calificat în optimile de finală ale CM, după un succes obținut neașteptat de greu, în fața arțăgoasei naționale a Iranului, scor 1-0, la Belo Horizonte, grație unui gol splendid izbutit de Lionel Messi, în primul minut de prelungiri, informează Ştirile TVR.

Tot Lionel Messi asigurase și victoria în primul meci din grupă, contra Bosniei şi Herțegovinei, scor 2-1, astfel că argentinianul de 26 de ani a ajuns la cota 40 în clasamentul golgheterilor naționalei sale, în a 88-a partidă pentru sud-americani.
În primul meci, Iranul a reușit un rezultat-surpriză, 0-0, cu mult mai bine cotata reprezentativă a Nigeriei.

Vezi mai mult, inclusiv rezumatul video al meciului comentat în limba română, pe Ştirile TVR.ro.

Argentina vs Iran 1-0. Goal Leo Messi. Highlight World Cup 21.06.2014